top of page

כדי שלא נגיע לרופא החורף- ריפוי שלנו את עצמנו

עודכן: 11 במאי 2023

לכבוד החורף שבא עלינו לטובה, לגשם ולקור, אבל גם בלי קשר לעונה, ריכזתי כמה טיפים לריפוי שלנו את עצמנו, לפני שנלך לרופא או יותר נכון.....כדי שלא נגיע לרופא.


 • התבודדות- התנתקות מכל העומסים, מהפלאפון, הוואטס אפ, הפייסבוק, אינסטוש וכו'. לקחת כמה שיותר זמן במשך היום, ואם אפשר הכי טוב זה לייצר רוטינה, איזה שהוא כלל או חוק, כמו למשל- אחרי 20:00 בערב הנייד נשאר בהטענה ורחוק ממני, או השכמה מוקדמת כל יום ב 5 בבוקר כדי לקבל זמן איכות של התבודדות שלי עם עצמי, הרחק מההשפעות ההרסניות של המסרים וה"מתקפה" החזיתית עלינו על ידי שאר העולם.


 • ללכת ליער, לטבע, לים- להיות כמה שיותר זמן בטבע המרפא. ובזמן הזה להיות עם כמה שפחות טלפון נייד פתוח. ללכת ביער, ללכת על חוף הים, להיות בתנועה, איטית או מהירה איך שאתם אוהבים אבל העיקר הוא להאט. לספוג את האויר, המראות, הצלילים והריחות, אלינו. עכשיו כשהחורף התחיל האדמה רכה, ספוגת מים, האויר צלול ומזין.


 • מדיטציה- גם אם היא קצרה, גם כמה דקות של מדיטציה יעשו שינוי עצום, לאורך זמן. אם לא עשיתם אף פעם, חשוב וכדאי לפתוח את הראש לשיטה העתיקה, שכיום, גם חוקרי מוח מודים ומכירים ביעולותה לחיות חיים בריאים. המדיטציה עוזרת לאמן את התודעה לא להגיב בצורה קופצנית לכל גירוי שמגיע, ולהגביר את היכולת שלנו לבחור את הדרך שבה נגיב לגירוי שמגיע. אם יש לכם חבר/ה שמתרגלים מדיטציה בקשו מהם לתרגל ביחד, או קחו מהיוטיוב הדרכה, או פשוט הצטרפו לקבוצת ישיבה או הדרכה פרונטאלית. לא חסר. מדיטציה, מיינדפולנס, אותו הדבר. רק ללמוד לעשות "סטופ" מהעשייה להזנת התודעה באימון מדיטציה מטיב.


 • לעשות לעצמנו מסג'- הכי בפשטות. לקחת קרם או בלי, ולעסות את כפות הרגליים, בלחיצות ובמגע רך ואוהב, מגע מזין, חם ומניע. כף הרגל שלנו היא מרכז חשוב מאין כמוהו לכל כך הרבה דברים, החל מהיכולת שלנו לעמוד זקופים בעולם (תחשבו על זה רגע) ועד למפת כף הרגל הרפלקסולוגית שבה כל איזור בגוף מחובר אל איזור בכף הרגל שלנו. בקיצור, לקחת את כף הרגל ולתת לה מגע רך ואוהב, שלנו לעצמינו. אפשר ורצוי לעשות את אותו הדבר גם עם כפות הידיים.


 • תנועה- לזוז בכל דרך שתבחרו. הליכה, ריצה, ריקוד, יוגה, פילאטיס וכו' העיקר להיות בתנועה ובתזוזה. הגוף שלנו לא נועד להיות בישיבה או בשכיבה כל הזמן. התנועה הפיזית מניעה גם את התנועה הפנימית הנפשית ורק מלנוע, מצב רוחנו ובריאותנו כבר ישתפר.


 • לכתוב. לשים במילים כתובות את מה שיש לי בראש ובלב. לכתוב את עצמי, לעצמי, פשוט כדי להבין את הרצונות והשאיפות שלי יותר, להבין את הכאבים, המחסומים והאתגרים. המילים מבהירות לנו כשהן יוצאות מתוכנו החוצה לעולם, הרבה ממה שנמצא מתחת לפני השטח, ולא פעם, התת מודע, מנהל אותנו. הכתיבה עוזרת לנו להביא למודעות, לאור כמה שיותר חלקים, לא מודעים.


 • לאכול הרבה ירוקים. במילה "ירוקים" אני מתכוונת לנבטים, תרד, עולש, חסה כמובן, ארוגולה וכו....אפשר לשלב אותם בסלט ירוק ועשיר עם אפרסמון, לימון כרוב סגול ודבש. ואפשר לשלב אותם בשיק ירוק או בתבשיל ירוק שמבוסס על בצל מטוגן ואחר כך הוספת העלים לטיגון וריכוך קצרים. העיקר, להכניס הרבה ברזל לגוף באמצעים טבעיים ומזינים.


 • לעבוד בגינה או אם אין אז לטפח אדנית, עציץ או אגרטל פורח. המגע שלנו עם האדמה הוא מגע מרפא. להתלכלך בבוץ, לשים פקעות באדנית או בעציץ ולליהנות מהדרך האיטית אבל הבטוחה של הפקעת לצאת אל האור בדרך ובקצב שלה.


 • לעשות אהבה- ברור שלא רק בחורף.... לדעת לענג את הגוף שלנו ולהתאחד עם בני זוגנו מתחת לפוך, זה לגמרי סוג של אהבה לעצמינו ואם זאת אהבה לעצמינו אז כמובן שיש בה ריפוי.בסרטון כאן, אני משתפת מהי רוטינת הבוקר שלי, בסרטון לגמרי ספונטאני.

חורף בריא וחמים

וימים נפלאים ושמחים

אלה פרסבורגרהרשמה לסדנת מקלחת יער-

 • ניתן להצטרף לעדכון תאריכי סדנאות מקלחת יער, בקבוצת וואטס אפ שקטה (שידור)- יש לשלוח וואטס אפ ל- 058-7800021.

 • ניתן להירשם דרך האתר בלינק

Kommentare


bottom of page