קיבוץ כפר החורש- מקלחת יער ומפגש עם אמניות

 

אירוח בקיבוץ כפר החורש 

 

כפר החורש- נעמה תנעמי וייס ואלה פרסבורגר- חלומות והגשמה

 

תצפית נוף יפיפייה בה נראה מצד אחד את הר תבור ומצד שני את הר הכרמל נשוחח על כמה חשוב ללחיות בהגשמה! על מנת לחלום נתרגל חיבור לעצמינו בטבע, בתוך החורש, בתרגיל שנקרא-"מקלחת יער".

 

במקביל- מפגש עם אמנית עור ייחודית והיכרות עם סיפורה עליו כתבה ספר- "נערה תימניה עם מבטא הונגרי" ועם עבודותיה.

 

 

 

פירוט....

אירוח ביתי בקיבוץ כפר החורש, על האומץ וגם על הפחד להיות מי שאנחנו. להתחבר לעצמינו ופשוט להיות. במפגש נצא להליכה בשביל החורש. 

תוך כדי הליכה שקטה, והתנתקות לרגע מהנייד.....נתנסה בחיבור לשקט שבנו. נשוחח על החשיבות של שילוב יום יומי של רגעי שקט, ללא הסחות דעת, על החשיבות של יציאה לטבע, במידת האפשר, וחיבור לחלומות. אלה פרסבורגר תשתף אותנו בסיפורה, איך הגיעה מבאר שבע לעמק, מה גרם לה להקים את המיזם, מה היא עושה על מנת לעורר את ההשראה והאנרגיה ביום יום הגדוש שלה כאימא, אישה, רעיה ובעלת עסק. 

כמה תמונות ממה שנראה בדרך....

 

 

 

 

 

 

 

קבלת פנים ביתית (עוגות שמרים, קפה ותה צמחים), הליכה בחורש תוך הקשבה וחיבור עם הנחיית מדיטציה. מחקרים בעולם מצאו כי מדיטציה קצרה ביער תורמת להורדת רמת הקורטיזול, הקשור לחרדה, ירידה בפעילות מערכת העצבים, בלחץ הדם ובקצב פעימות הלב. בעולם קוראים לזה "מקלחת יער". 


כפר החורש, נמצא על רכס הרי נצרת. בנקודת התצפית כל העמק יהיה פרוס לפנינו- מימין הכרמל, מולנו- הרי שומרון ומשמאל- התבור. ניתן להזמין גם קבלת פנים ביתית.

 

 

 

מפגש עם האמנית נעמה תנעמי וייס- מחברת הספר "נערה תימניה עם מבטא הונגרי"

 

נעמה תנעמי וויס תפגוש אתכם בגלריה עם עבודותיה הייחודיות בעור.  נעמה תשתף אתכם בסיפור חייה, וחוויות ילדותה כנערה תימניה יחידה בין סביבה של חברי קיבוץ שונים ממנה שלא קיבלו אותה כשווה בחברתם. האמנות הצילה אותה והיוותה עבורה אמצעי לביטוי עצמי. עבודותיה מביעות את זיכרונות ילדותה הקשים מהעלייה מתימן לארץ , מהפרידה מאחיה הביולוגים ומהקליטה הקשה בקיבוץ. סיפור מרגש עם אישה מקסימה ואמנית ייחודית. 

 

סרטון של אחת המטיילות שביקרו אצל נעמה:

 

 

 

 

 

מפגש -אופציונאלי גם בסדנה עם קולעת הסלים נעמי דורצ'ין.

 

בסדנה נפגוש את נעמי דורצ'ין. נכיר אישה שלא אוהבת את אור הזרקורים ובדרכה השקטה והנעימה כשמה....מביאה את סיפורה בדרך המיוחדת רק לה. נעמי היא אחת מתוך 7 הילדים הראשונים בקיבוץ כפר החורש שגדלו במסגרת מוגנת ונפרדת מהילדים האחרים בעמק עד גיל 14. הזיכרונות מהילדות בקיבוץ עם הורים בצל הורים ניצולי שואה, שהחדירו בקבוצת הילדים תרבות אירופאית, שעודדה למידה ותרבות. על המפגש המפתיע עם ילדי העמק בגיל תיכון שהיו בעל אופי התנהגו תאחר לגמרי.....על איך נעמי קולעת מתוך חומרי טבע שהיא אוספת בעצמה ואיך מכמעט כל חומר גלם שהיא פוגשת בטבע היא יוצרת. במפגש נעמי מספרת על דרכה כאחות בחדר מיון ברמב"ם ועל מה גרם לה להתחבר ליצירה המיוחדת שלה.

מרתק. עדין ומופלא. 

 

 

 

 

 

 

כתבו עלינו

 

בבלוג של "מטיילים עם גילי" - בלוגרית- בלינק כאן 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts